Śnię o wolności finansowej, marzę o niej. Tylko ją tak trudno osiągnąć, gdy się siedzi z dzieckiem w domu. Gdyby ten kurz wlatujący do mej chałupy był banknotami, to byłabym milionerką.

Łapie się za głowę, bo wychodzi na to, że miesiące wakacyjne wyrządziły spustoszenie w kieszeni. Może te upały sprawiły, że mózg nie rejestrował co czynił. A uczyniło się wiele złego:

– jedzenie – 1206,52 zł – co za wynik dołujący, tym bardziej gdy porównałam ten sam miesiąc z poprzednim rokiem, gdzie wydałam tylko 996,44 zł. Ewidentnie za dużo lodów zjedliśmy.

– chemia i kosmetyki – 126,31 zł – mdleję z wrażenia

– leki- 112,84 zł – trzeba było pędzić po maść, bo egzema mnie zaatakowała wierutnie

– gazety – 6,98 zł – nie mogłam się oprzeć okładkom

– ubrania dla mnie i Przyszłego – 263,65 zł – rodzice też czasami kupują sobie rzeczy, by wyglądali zacnie, by dziecku wstydu na placu zabaw nie przynieść

– Bulby sprawunki – wyniosły łączna kwotę 245,40 zł – czyli na pieluchy poszło 31,99 zł, chusteczki nawilżające – 7,11 zł, zabawki – 46,30 zł, ubrania – 40 zł, szczepienie – 120 zł

– sprzedane rzeczy- zarobiłam na nich 60 zł.

Nie wiem, czy osiągnę kiedykolwiek stan zadowolenia. Jestem załamana i koję swe smutki w herbacie malinowej.

Basia pytała się w czym prowadzę swój budżet domowy. Mam nieperfekcyjną tabelkę w Exelu, a dlatego nieperfekcyjną, bo sama ją stworzyłam. Nie ośmielę się dzielić z wami takim ustrojstwem, bo ze wstydu spłonę, ale mogę wam podrzucić linki do osób, które stworzyły doskonałe szablony do prowadzenia budżetu. Są to szablony bardzo sympatycznych blogerów, z którymi miałam przyjemność spotkać się osobiście i od których czerpię informacje, by umiejętnie zarządzać budżetem domowym i dążyć do niezależności finansowej.

Proszę Państwa! Oto oni:

Michał Szafrański – Jak oszczędzać pieniądze?

Marcin Iwuć – Finanse Bardzo Osobiste

Ale nie tylko od nich czerpię wiedzę. Zaglądam również do kilku osób, które również zajmują się, bliską memu sercu, tematyką finansów osobistych:

Wolnym być

EXKONSUMPCJA

Poczytajcie. Wasze życie zmieni się na lepsze.

A na deser motto, które mi ostatnio oświeca drogę ku wolności finansowej.

pablo(11)