Szkolenie dla blogerów domu mediowego ZenithOptimedia Group - drużyna blogerów w Mordorze

Nie będąc hobbitem, nie mając żadnego pierścienia do unicestwienia, udałam się autobusem 189 do krainy Mordoru. Niczym Frodo stawiający czoło trudom wędrówki (utknęłam w korku), zmierzałam do celu przeznaczenia – siedziby Saurona. Nie tylko ja miałam taki cel podróży. Z każdej strony Sródziemia podążało jeszcze dwunastu śmiałków. Po przybyciu na miejsce, stworzyli oni drużynę, której głównym celem było rozwinięcie internetowych skrzydeł, po dostaniu kaganku wiedzy i oświecenia. Drużyna blogerów w Mordorze – tego jeszcze na tych ziemiach nie było.

Mordor pomimo obiegowej opinii, że jest siedzibą zła, okazał się tak naprawdę miejscem światłości i nadziei. A orkowie i trolle spędzający tam pełen wymiar czasu pracy, okazali się sympatycznymi istotami.

Zawiązana drużyna śmiałków, okazała się drużyną zapalonych blogerów, co was pewnie nie zdziwi, bo tylko oni są w stanie przemierzać bezkresy, ciąg aut na drodze, meandry linii kolejowych, złaknieni i żądni wiedzy. Cały anturaż szkolenia, podnoszenia kwalifikacji i świadomości zapewnił dom mediowy ZenithOptimedia Group.

Po co się tam wybrałam? Bo dostrzegałam u siebie białe mapy dyletantyzmu. Czułam podskórnie, że moje internetowe dziecko Bambosza jest niedopieszczone. I się nie myliłam. Ta kobieca intuicja!

Z pokorą, na klatę przyjmuję wszystkie niedoskonałości bloga. Z pokorą się uczę. I małymi kroczkami, z poziomu amatorszczyzny wspinam się, by osiągnąć poziom zawodowy. Może pisać umiem, ale z premedytacją omijam techniczne aspekty blogowania. Najwyższa pora to zmienić. Udoskonalić swój warsztat. Być lepszą w pozycjonowaniu, optymalizacji strony, podbijaniu tekstu w wyszukiwarkach Google, tworzeniu skutecznych reklam na Facebooku, analizowaniu danych z Google Analytics, tworzeniu lepszych treści. Te aspekty szczegółowo przybliżyli mi prowadzący warsztaty.

Szkolenie było poprowadzone zrozumiale, profesjonalnie, z pietyzmem i elementami łopatologii dla osobników opornych jak ja. Tematy nie były potraktowane po macoszemu i oby takich szkoleń było jak najwięcej.

Dziękuję prelegentom za poświęcony nam czas, stworzenie miłej atmosfery wykładów, do której my blogerzy również dołożyliśmy cegiełkę i mam nadzieję, że jeszcze spotkamy się w tym gronie nie jeden raz.

Szkolenie dla blogerów domu mediowego ZenithOptimedia Group - prelegenci.

Szkolenie dla blogerów domu mediowego ZenithOptimedia Group - blogerzy słuchają wykładu Marcina o SEOSzkolenie dla blogerów domu mediowego ZenithOptimedia Group Szkolenie dla blogerów - pora na zdjęcieSzkolenie dla blogerów domu mediowego ZenithOptimedia Group - pora na selfieSzkolenie dla blogerów domu mediowego ZenithOptimedia Group - drużyna blogerów w Mordorze

Muszę się wewnętrznie przełamać do wielu spraw, stępić ośli upór w jakim trwam i przekuć w pozytyw techniczne aspekty blogowania, które mnie nieco przerażają, jak na duszę humanisty przystało.

Nie bez powodu szukałam ciekawych plannerów, które ułatwiają życie. Najwyższa pora, abym zorganizowała tak czas, by móc wdrażać nabytą teorię w życie.

Przepiękne zdjęcia ze szkolenia są autorstwa Ady.M – fotografia.