Dzień 18 kwietnia 2015 roku był dniem wiekopomnym. Pierwszy raz wyruszyłam sama, bez Przyszłego, w podróż kolejką WKD z Bulbą, z jej wózkiem i jej wielce potrzebnymi rzeczami. Pierwszy raz wyruszyłam na Grodziskie Spotkania Blogerów. W takim spotkaniu nigdy nie brałam udziału, więc ciekawość mnie ogromna gnała do Grodziska Mazowieckiego, by w uroczej Restauracji „Gniazdo” ją zaspokoić. Restauracja wywarła na mnie ogromne wrażenie. Jestem fanką drewnianych domów i cały czas marzę sobie, by w takowym zamieszkać. Me marzenie oczywiście rozmija się z wizją życia Przyszłego, w wielkim mieście stołecznym – Warszawa.

Restauracja "Gniazdo" - Grodzisk Mazowiecki

Restauracja „Gniazdo” – Grodzisk Mazowiecki

Przybyłyśmy pierwsze, ku mojemu zaskoczeniu, bo szłyśmy sobie z Bulbą piechotką i zdążyłyśmy przetestować plac zabaw po drodze, na Stawach Goliana, powstałych w XIX wieku.

Stawy Goliana - Grodzisk Mazowiecki

Stawy Goliana – Grodzisk Mazowiecki

W restauracji powitała nas Ola, która zorganizowała całe spotkanie. Dzięki niej mogłam poznać inne blogerki, a także uczestniczyć w ciekawych wykładach i prezentacjach.

Jako pierwsi wystąpili Michał i Marcin, reprezentujący Wyjątkowy Prezent. Opowiedzieli nam o spełnianiu marzeń, nie tylko tych najskrytszych i ekstremalnych, ale też o tych, wbrew pozorom nieosiągalnych. Ich prezenty mają wielką moc. Sprawiają, że najbardziej w naszej pamięci pozostają niesamowite emocje, które możemy też przeżyć i dzielić z bliskimi nam osobami. Dla mnie osobiście jest to doskonała forma scalania więzów rodzinnych i przyjacielskich. Oryginalne podarunki sprawiają odkrycie nieznanych złóż odwagi, by realizować zakurzone pragnienia i podjąć nowe wyzwania. Wyjątkowy Prezent oferuje nam nie tylko silne doznania, wrażenia, wyjątkowe przeżycia i dobrą zabawę. Oferuje nam coś więcej – chęć, by sięgać po to, co wydaje się nam niemożliwe.

IMG_2547

Następną ciekawą rozmową była rozmowa z Pauliną i Wojtkiem, z Zachęć Swoje Dziecko Do Mycia Zębów. Temat mi szczególnie bliski, bo sama mam liche ząbki, które do tej pory są źródłem wielu problemów. Wadę zgryzu odziedziczyłam po rodzicach i cały czas zdaję sobie sprawę, że Bulba może mieć w przyszłości podobną przypadłość. Martwię się tym okropnie i zamiast liczyć na cud, że w jakiś magiczny sposób ją to ominie, wolę się skupić jak temu przeciwdziałać. Dobre rady podchwyciłam, skuteczne pomysły, by zachęcić Bulbę, by uczyła się myć ząbki prawidłowo, zamiast z wielką lubością zjadać pastę do zębów.

Duża większość Polaków nie dba o higienę jamy ustnej. Jest to olbrzymi problem, tym większy, gdy w swojej ignorancji i niewiedzy, uczymy dzieci nieprawidłowych nawyków. A leczenie zaniedbanych ząbków jest kosztowną kuracją. Zatem lepiej jest dbać o zdrowie swojego dziecka już teraz, nawet jeśli nie ma jeszcze pierwszych ząbków. W tym celu można wykorzystać akcesoria do mycia ząbków firmy BRUSH-BABY. Poluję w pobliskim centrum handlowym na szczoteczkę elektryczną, soniczną dla Bulby, od której na spotkaniu nie mogła się oderwać.

IMG_2717

IMG_2746

Kolejne, ciekawe informacje przekazała nam fizjoterapeutka Ania, współpracująca z firmą Slippers Family. Z chęcią odpowiadała na wszystkie nasze pytania, rozwiewała wątpliwości, uczulała, na co powinniśmy zwrócić uwagę u swoich pociech. A buciki.. Są rewelacyjne. I mówię to jako sprzedawca obuwia dziecięcego. Znajdziecie tu kapciuszki profilaktyczne, tenisówki, trampki, baleriny, trzewiki, czy obuwie dla niemowląt. Obuwie ma skórzaną, profilowaną wkładkę, która zapobiega płaskostopiu i charakteryzuje się niepowtarzalnym design. Ceny są niewygórowane, a obuwie jest produkowane w Polsce.

IMG_2841

IMG_2918

Z kolei Irek podzielił się swą wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy, osobom dorosłym i dzieciom. Wiedza bardzo przydatna, którą każdy powinien umieć wykorzystać w chwilach zagrożenia życia. Takich nauk, nigdy nie jest za wiele.

IMG_3039

Mój pierwszy raz na spotkaniu blogerów był udany. Dzięki mej wyjątkowo spokojnej Bulbie, Oli, która zorganizowała spotkanie, uroczej restauracji, ciekawym prezentacjom, rodzinnej atmosferze, Natalii za oprawę fotograficzną, a także dzięki sponsorom:  Fundacja Festina Lente, Wydawnictwo ZAKAMARKI, Filcovanki, Koralikova, Slippers Family, Pink or Blue, Whisbear.

Ze spotkania wyniosłam sporo nowych doświadczeń, wiedzy i inspiracji.

Mam nadzieję, że na Grodziskich Spotkaniach Blogerów będę jeszcze nie raz 🙂