Przyrządzanie łatwych potraw. Potrawa z ryżem, kurczakiem i pieczarkami. Szybkie danie. Danie na wynos.

Jestem zwolenniczką prostych i szybkich potraw, więc uwaga, uwaga, wszem i wobec oznajmiam, że tutaj takie zagoszczą. Znajdziecie je w podkategorii „Szybciej się nie da”. Dzisiaj zaprezentuję wam łatwe danie z ryżem, kurczakiem i pieczarkami.  Lecz w przyszłości, kilka przepisów będzie również  grubszego kalibru. Będą wymagały kilkugodzinnego sterczenia przy buchających ciepłem palnikach, a to wszystko w imię miłości i zapobiegliwości, by chłop z domu nie odszedł. Co prawda tylko jedno danie takie wykonałam i chłop nic nie mówi, lecz trzeba dmuchać na zimne, by w chwili kryzysu związku, zarzuty o lichej kuchni we mnie nie wcelował. Te przepisy pojawią się z kolei w podkategorii „Zatrzymać faceta”.

Przy okazji udoskonalę też moje umiejętności eksponowania posiłków na zdjęciach. Mocno one kuleją. Lecz nie wiem, czy to coś da, bo wnętrza mam bardzo nieblogowe, liche i ubogie.

Przepis na łatwe danie z ryżem, kurczakiem i pieczarkami, przekazała mi, kilka lat temu, moja babcia. Jest ona łatwa w przyrządzeniu i pysznie smakuje. Jej atutem jest to, że można ją zjeść na ciepło, jak i na zimno. Doskonale się sprawdza w roli dania na wynos. Często pałaszowałam ją w pracy.

RYŻ Z KURCZAKIEM I PIECZARKAMI

Składniki:

pierś z kurczaka

pieczarki

ziarna słonecznika

natka pietruszki bądź suszona bazylia

sól, pieprz

mielona, słodka papryka bądź ostra

ryż.

Wykonuję ją na oko i w zależności od zapotrzebowania, więc nie podam dokładnej ilości, ile czego używam. Wrzucam na gorący olej, pokrojone na kawałki, piersi z kurczaka. Po podsmażeniu solę, pieprzę i nie żałuję słodkiej papryki. Jeśli ktoś woli ostrą, to nic nie stoi na przeszkodzie, by taką zastosował. Wrzucam pokrojone pieczarki. W międzyczasie w garnku gotuję już ryż. Do patelni dorzucam ziarna słonecznika i posiekaną, świeżą pietruszkę. Doprawiam do smaku. Kiedy ryż jest już ugotowany, wrzucam go (odcedzonego) do miski lub pojemnika. Dodaję do niego smakowitości z patelni. Mieszam i gotowe!

Uwielbiam to danie robić i jeść. I co najważniejsze. Wychodzi mi w stu procentach.

Łatwe danie z ryżem, kurczakiem i pieczarkami. Potrawa łatwa w przyrządzeniu.Łatwe danie z ryżem, kurczakiem i pieczarkami. Przepis idealny na danie na wynos.Przyrządzanie łatwych potraw. Potrawa z ryżem, kurczakiem i pieczarkami. Szybkie danie. Danie na wynos.

 

 

Przecieracie oczy ze zdziwienia? Myślicie, że macie zwidy? Ja też sama nie wierzę i wytrzeszczam oczęta. Po raz pierwszy napisałam wpis o gotowaniu. Nie wiem, czy to nie samobójcza akcja, bo gotuję.. Niestety ułomnie. Nawet Przyszły się wypucował, dyplomatycznie, zajadając się zupą pomidorową w barze mlecznym, siorbiąc i mlaszcząc ją ze smakiem: „Wybacz kochanie, ale twoja jest taka sobie”. Po tej zniewadze w miejscu publicznym, nie powinnam mu robić kanapek na śniadanie! Dobra. W drodze wyjątku, mając pod uwagę staż naszej znajomości, puszczę ten incydent w niepamięć.

Jednak mój chłop przyuważył, niedoskonałość, którą tak skrzętnie ukrywałam. Ale nigdy nikomu nie obiecywałam serwowania wyżyn dla podniebienia. Rodzina stroniła do angażowania mnie jako pomocy kuchennej, słusznie uważając, że mam dwie lewe ręce. Ja też się nie garnęłam, widząc wnętrzności ryb lub kurczaka. Mdliło mnie wtedy, jak i teraz. Jedyne co mnie rajcowało, to pieczenie ciast. Ale i tu poległam, jak zaczytawszy się w książce, wciągając z emocji tlen, poczułam smród spalenizny. Rzuciwszy w kąt powieść, podbiegłam do prodiża, podniosłam jego weko i stanęłam oko w oko z czarną nocą. Po czym wyszłam z domu na spotkanie z koleżanką. Jakże byłam zdezorientowana, gdy ujrzałam klęczącego rodziciela na podłodze, próbującego oderwać z płytek PCV wieko prodiża, które położyłam gorąca stroną. Po tym zdarzeniu ochota na pieczenie też mi przeszła. Skąd zatem wziął się pomysł, by na forum swoje mankamenty i wpadki kulinarne uwydatniać? Chcę udowodnić sobie, że taka fajtłapa jak ja, też może przyrządzić zjadliwy posiłek. Być może nigdy nie przygotuję pomidorówki wysokich lotów, ale coś innego owszem.