Pamiętam, jak wiele czasu, zajęło mi znalezienie idealnej książki o przebiegu całej ciąży. Na rynku wydawniczym sporo jest pozycji z tej tematyki. Ale żadna nie odpowiadała mojemu gustowi. Nie zamierzałam delektować się tomowymi cegłami, z iście uczelnianej auli, z drobiazgowymi analizami ciała. Albo książką napisaną z przymrużeniem oka, owszem z humorem, ale bez tego pierwiastka chwytającego za serce, że to jest to.

W końcu znalazłam. Książkę wydawnictwa Buchmann „Twoja ciąża tydzień po tygodniu”. Zakupiłam ją na Allegro, używaną w świetnym stanie. Niestety w żadnej księgarni nie była akurat dostępna. A że byłam głodna wiedzy, szybko przelałam pieniądze.
Książka w klarowny sposób prowadzi czytelnika od momentu poczęcia dziecka do finalnego końca. Zagadnienia są opisane w przejrzysty, zrozumiały sposób. Nie omijają żadnego nurtującego problemu przyszłej mamy. Książka przedstawia nie tylko zmiany zachodzące w ciele kobiety i rozwój dziecka w każdym tygodniu. Przedstawia również dietę i ćwiczenia w czasie ciąży, objawy, których pojawienie się powinny zaniepokoić i jak wyglądają pierwsze dni po porodzie. Nie omija też sfery emocjonalnych zmian, które w czasie ciąży towarzyszą przyszłej matce dość obficie.
Plusem książki są też zdjęcia i rysunki, które obrazowo pokazują z czym, przez najbliższy okres, będzie się miało do czynienia.

Oczywiście, każdy szuka dla siebie najodpowiedniejszą lekturę. Są gusta i guściki. Do mojego gustu trafiła ta.

Warto przeczytać

Warto przeczytać

Warto ją mieć

Warto ją mieć