Prezent na urodziny dla trzyletniego dziecka. Zdjęcie przedstawia żółte balony na niebie.

Ten dzień zbliża się coraz bardziej. Dzień, w którym napompujemy balony, przystroimy nimi nasz pokój i zaprosimy rodzinę, by świętować razem z Bulbą jej święto. Dzień, którego nie może się ona doczekać i o którym mówi od kilku miesięcy, a motywem przewodnim jej rozmów są świeczki na urodzinowym torcie. Dzień, w którym się poryczę, bo ma dziecina z małego pulpecika wyrosła na mądrą dziewczynkę. Dzień, w którym będę pękać z dumy, że jestem mamą niesamowitej córki.

Pisząc te słowa już wilgotnieją mi oczy. By nie płakać jak bóbr, że czas pędzi jak szalony i przeobraża Bulbę w coraz bardziej doroślejszą istotę, myślę co jej sprawić wyjątkowego na urodziny. Jej wiek zobowiązuje, by dobrać starannie prezent wedle jej zainteresowań. Po przemyśleniu tematu, doszłam do consensusu.

Rybka w akwarium – bojownik wspaniały – Bulba szaleje za zwierzętami. Cieszy się jak widzi pieski, piszczy na widok kotów (uwielbienie dla tego gatunku odziedziczone po Przyszłym), zachwyca się chomikami, ptaki przed domem wywołują u niej wielkie emocje i komentuje wyczyny rybek, w mijającym na spacerze sklepie. Uważamy z Przyszłym, że miłość do zwierząt, należy w naszym dziecku rozwijać i pielęgnować. I tak się zrodził pomysł na akwarium i rybki. Damy radę upchnąć je na komodzie, a koszt wszystkiego wyniesie około 150 zł.

Rybka w akwarium jest doskonałym prezentem na urodziny trzylatka. Na zdjęciuprzedstawiony jest piękny bojownik wspaniały.

Skarbonka – to doskonały prezent, by zacząć wyrabiać odpowiednie nawyki finansowe u trzyletniego dziecka. Poza tym Bulba ma złotówkę i powinna ją trzymać we właściwym i godnym miejscu. Koszt skarbonki 32,90 zł.

Skarbonka - doskonały prezent na trzecie urodziny dziecka. Skarbonka z szyfrem, zrobiona na kształt sejfu.

Screen ze strony internetowej www.edukatorek.pl

Spektakl „Maleńkie królestwo” w Teatrze Baj – byłoby to pierwsze przedstawienie teatralne Bulby. Myślę, że ten prezent by ją bardzo uszczęśliwił, uwrażliwił i zaszczepił miłość do sztuki. Poza tym bardzo jej się spodobała podobna forma teatrzyku, wykonywana na Starówce. Koszt biletu: dorosły – 30 zł, dziecko – 24 zł.

Spektakl teatralny idealnym prezentem urodzinowym dla trzylatka. Screen ze strony internetowej Teatru Baj z przedstawienia "Maleńkie królestwo".

Screen ze strony internetowej Teatru Baj z przedstawienia „Maleńkie królestwo”.

Balet „Jezioro Łabędzie” w Teatrze Palladium – Bulba jest fanką tańca. Preferuje wszystkie style, ale ostatnio przeważa balet. To mnie cieszy ogromnie, bo sama uwielbiam tańczyć, rzecz jasna bez fikuśnych wymachów nóg, ale może me dziecko w przyszłości zechce wnieść się na wyższy poziom. Kto wie? Koszt biletu: 44 zł – I strefa, 40 zł – II strefa.

Przedstawienie baletowe doskonałym prezentem na urodziny trzyletniego dziecka. Screen ze strony Teatru Palladium z baletu "Jezioro Łabędzie".

Screen ze strony internetowej Teatru Palladium z baletu „Jezioro Łabędzie”.

Wyjątkowy Prezent – Pokaz w Manufakturze Cukierków – Bulba jest smakoszem lizaków. Uwielbia je jeść, co przyprawia mnie o zawrót głowy, ale nie będę zołzą i chętnie pokażę mojemu dziecku, jak powstaje jego ulubiony przysmak. Największą frajdą i przeżyciem dla Bulby będzie na pewno wykonanie własnoręcznie smakowitego wyrobu. Koszt pokazu dla całej rodziny (1-5 osób) to 49 zł, a ze słodkim upominkiem 79 zł.

Pokaz w Manufakturze Cukierków jak powstają słodkości. Doskonały prezent na urodziny dla trzyletniego dziecka.

Screen ze strony internetowej Wyjątkowy Prezent – Pokaz w Manufakturze Cukierków.

Uważam, że każdy powyższy prezent przypadnie Bulbie do gustu. Jest zgodny z jej upodobaniami i każdy da jej wiele pozytywnych, niezapomnianych wrażeń. W tych pięciu propozycjach oferujących dobrą zabawę, wplecione są też inne zalety: uczenie empatii do zwierząt i opieka nad nimi, odpowiedzialność za fundusze i nauka operowania gotówką, rozwój wyobraźni, uwrażliwienie na sztukę. Słusznie zauważacie, że zależy mi, by moje dziecko zyskiwało nowe doświadczenia i uczestniczyło w przeżywaniu pięknych chwil. Bo czyż nie to jest najważniejsze w życiu?

A wam jak przypadła lista do gustu?