Warmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol. 5 - autor zdjęcia Natalia Jarocka

Jaki podarunek sobie sprezentować na swoje urodziny? Wyjazd na spotkanie blogerskie. Jeśli połączy się to wydarzenie jeszcze ze spotkaniem rodzinnym, to czegóż chcieć więcej od życia.

Wyruszyłam w drogę z miasta stołecznego do Olsztyna, na Warmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów. Pomknęłam Polskim Busem, nadrabiając deficyt snu w czasie jazdy i uspakajając nerwy, bo zaspałam na autobus.

Szesnaście kilometrów przed celem podróży, kiedy zobaczyłam jezioro, siedziałam z bananem na twarzy. Połacie wody w krajobrazie wywołują u mnie ekscytację i przypływ pozytywnych fluidów. Dlatego kiedy wysiadałam na dworcu w Olsztynie i kiedy sprzed nosa odjechał mi autobus wiozący na miejsce spotkania, wyciągnęłam komórkę, włączyłam GPS i pomaszerowałam piechotą. I cóż to był za wspaniały spacer! Kiedy skończył się chodnik i wpadłam w lekki popłoch, że zostanę rozjechana przez auto na asfalcie, wkroczyłam szturmem do lasu, gdzie aromat leśny mnie obezwładnił i zaczarował soczystą zielenią mchu, i dotarłam ścieżką wydeptaną przez miejscowych tubylców do Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji.

Przybyłam tam jako pierwsza, a przywitała mnie organizatorka spotkania – Roksana, która dokańczała z werwą przygotowania.

Warmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol, 5 - Organizatorka spotkania Roksana Prusaczyk

Po przybyciu wszystkich uczestniczek rozpoczęły się prelekcje. Pierwszą poprowadziła pani Joanna Stocka – Prusaczyk, przedstawicielka firmy ubezpieczeniowej Pramerica. Powiem wam, że jeszcze nigdy nie widziałam tak fajnie przygotowanej prezentacji ubezpieczeń na życie. Profesjonalnie, zrozumiale, bez lania wody. Brawo!

Myślę o ubezpieczeniu na życie, tym bardziej, że w stolicy kierowcy często chcą mnie rozjechać na przejściu dla pieszych. Dlatego, że ciężka choroba zagościła w mej rodzinie. Dlatego, że czytam bloga Marcina Iwucia. Dlatego, że wiem doskonale, iż nie jestem nieśmiertelna. Ale też myślę nad przyszłością Bulby i chciałabym jej kiedyś sprezentować piękny prezent – pieniądze na studia. Chcę zabezpieczyć nie tylko siebie, ale i ją. Jak uporządkuję finanse (ta droga daje się nie mieć końca), to wiecie jakim kolejnym etapem w drodze do niezależności finansowej będę się parać.

Warmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol, 5 - Prelekcja firmy Pramerica

Kolejną prezentację przedstawiła pani dr inż. Hanna Płuszka. Prezentacja dotyczyła prawidłowego żywienia dzieci i bilansowania potraw. Podane były przykłady jak poradzić z sobie opornym, małym obywatelem, który odmawia jeść przygotowany posiłek. Z Bulbą miewam czasami taki problem, więc wdrożyłam dekorowanie talerza jedzeniem. Dowiedziałam się też, że bardzo ważna jest suplementacja witaminą D, którą przyznam szczerze przestałam aplikować dziecku i to jest duży błąd. Cenną informacją jest również to, że białka zwierzęcego nie można pozbawiać dzieci, ale często to mięso dominuje w diecie dziecka. Tak nie powinno być i uczulam teraz Przyszłego, który najchętniej częstuje Bulbę parówkami, by swoje praktyki zaprzestał.

Warmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol.5 - Prelekcja dr inż. Hanny Płuszki

Temat żywienia dziecka jest bardzo ważny i sama widzę, że brakuje mi czasami wiedzy, co powinno się znaleźć na talerzu malucha. Część moich pytań została tym wykładem rozwiana, ale czuję niedosyt, szczególnie wtedy, gdy w ciągu dnia dziecko staje w opozycji, a ja polegam na placu boju z braku kompetencji i konsekwencji.

Pozornie wydaje się, iż to błahy problem. Ale jeśli nie nauczy się dziecka prawidłowych nawyków żywieniowych, to w przyszłości może się to odbić negatywnie na jego zdrowiu. Sama czuję, że jako rodzic błądzę po omacku, we mgle. Często wychodzę z lekarskiego gabinetu niezadowolona, bo moje pytania nie znalazły odpowiedzi, bo nie było na to już czasu. Dlatego tak bardzo ważny jest projekt „Głodni zmian”. Celem projektu jest wprowadzenie porad dietetycznych finansowanych przez NFZ dla kobiet w ciąży i rodziców dzieci do 3-go roku życia. O programie opowiedziała nam pani Magdalena Kołodziej z Fundacji „My pacjenci”.

Zachęcam was do podpisania petycji. Sprawmy, by kolejni przyszli rodzice mieli łatwiejszy start w rodzicielstwo i nie błądzili po bezkresie internetu w poszukiwaniu wiedzy na temat żywienia.

Warmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol.5 - Prelekcja Magdaleny Kołodziej z Fundacji "My Pacjenci"

Kolejną prelekcję zaprezentowała dr Milena Długozima z Krainy Zdrowego Uśmiechu. To kolejna prelekcja, która utwierdziła mnie w przekonaniu, że im wcześniej zaczniemy dbać o ząbki dziecka, wyrobimy prawidłowe nawyki, by o nie się troszczyć, to w przyszłości będzie się miało mniej zmartwień. Zobrazowany proces powstawania próchnicy u dzieci upewnił mnie w tym, że ograniczenie picia przez Bulbę soków i nie podawania ich między posiłkami jest słuszną drogą.

Warmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol.5 - Prelekcja dr Mileny Długozimy z Krainy Zdrowego Uśmiechu

Na koniec odbyła się licytacja na rzecz podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla dzieci”. Emocje były wielkie. Ja się nie zdążyłam rozkręcić, a już był koniec. Udało nam się zebrać 1721 zł, które wręczyliśmy na ręce pani Agnieszki. Hura!!!

Warmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol.5 - licytacja na rzecz Fundacji "Przyszłość dla dzieci"

Oczywiście w międzyczasie zjedliśmy pyszny obiad, słodkie smakowitości, a w dłuższej przerwie każda z blogerek miała kilka minut, by przedstawić siebie i swojego bloga. Ci, którzy na spotkanie przybyli z dziećmi, na cały czas jego trwania, mieli zapewnioną opiekę i zabawę przez Groszki oraz Warmiolandię. Mogłyśmy zapoznać się też z kosmetykami Plus dla skóry, których kilka produktów z przyjemnością używam.

Warmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol.5

Warmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol.5 - smakołyki na talerzuWarmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol.5 - Tort

Warmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol.5 - Kosmetyki Plus dla skóryW spotkaniu wzięły udział:

Lista uczestniczek Warmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów

Dziękuję bardzo serdecznie sponsorom spotkania:

KD Meble

Biała Skrzynka

Lollifox

Warmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol. 5 - Śliniak dla dziewczynki Lollifox

Bielenda

Warmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol. 5 - Kosmetyki Bielenda

Ziołolek

Turkusowa Pracownia

Whisbear

Lidl

Dreweks

Olini

Milovia

Warmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol 5 - prezent od firmy Milovia

Nasza Księgarnia

Zakamarki

Miody Wileńskich

Tiny Star

Warmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol 5 - Poduszka - chmurka firmy Tiny Star

CzuCzu

Willa Dwa Jeziora

Kindii

Warmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol. 5 - prezenty od firmy Kindii

Piątnica

Warmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol. 5 - gadżety od firmy Piątnica Ouhmania

Własnymi rękami

Warmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol. 5

Mamamusia i Łobuziaki

Warmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol. 5 - Prezent od Mama i Łobuziaki i

 

Warmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol. 5 - prezenty od firmy Plus dla skóryWarmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol. 5 - prezentyWarmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol. 5 - prezenty od sponsorówPatroni medialni:

Warmińsko-Mazurskie Spotkania Blogerów vol. 5 - Patroni Medialni

Wykorzystane zdjęcia ze spotkania dzięki uprzejmości Magdy i Natalii.