Dlaczego nie powinno się zabierać na zakupy swoich przyjaciół i partnerów

Samotne chodzenie między wieszakami, wydaję się być bardzo nudnym zajęciem. Jednak nie zawsze zabranie ze sobą na zakupy przyjaciela lub przyjaciółki wychodzi nam na dobre. Najczęściej zamiast doradzić, zajmuje cię czymś innym, a ty nawet nie masz czasu spokojnie wszystkiego obejrzeć, bez stresu. W końcu też, cały czas musisz się śpieszyć, bo ktoś na ciebie czeka i zaczyna marudzić po 30 minutach spędzonych w sklepie. Dziś powiemy o tym dlaczego nawet tak bliska osoba jak przyjaciel lub partner nie jest najlepszym doradcą w przymierzalni. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet.

Dlaczego nie warto zabierać swoich przyjaciół do towarzystwa w czasie zakupów?

Twój przyjaciel prawie zawsze kieruje się swoim gustem. To, co zwykle jest dla niego odpowiednie i jemu się podoba, może dla Ciebie wyglądać niezbyt ładnie, i możesz kupić coś co wcale nie jest dla Ciebie wymarzonym ubraniem. Robiąc zakupy z przyjacielem, ryzykujesz, że kupisz więcej, niż planowałeś czy planowałaś, dlatego całkiem możliwe, że ucierpi Twój budżet.

Wiele dziewczyn z kolei nie lubi, gdy ktoś wygląda tak samo, dlatego gdy zapytasz o ocenę stroju, nie zawsze może być ona obiektywna, szczególnie gdy podoba się on Twojemu znajomemu.
Zdarza się też, że po jakimś czasie Twoja przyjaciółka może przyjść w ubraniach, które wspólnie widziałyście, i które ona tak nieustannie zachwalała. Często bywa tak, że gdy masz kogoś ze sobą, to ta osoba ma z tego więcej korzyści, bo więcej czasu poświęci na szukanie ubrań dla siebie, zamiast dla Ciebie.

I przede wszystkim pamiętaj, że jeśli bardzo podoba Ci się jakiś ciuch, a Twój przyjaciel uważa, że wyglądasz w nim źle, to po prostu go kup dla siebie, jeśli tylko czujesz się w nim dobrze. Jeśli nie chcesz urazić swojej przyjaciółki, powiedz, że jeszcze się zastanawiasz, i następnym razem przyjedź po niego sama.
Nie da się ukryć faktu, że większość kobiet czyta magazyny modowe, co oznacza, że co druga kobieta uważa się prawie za modelkę i znawczynię modowych trendów, ale należy zrozumieć, że czytanie magazynów, a rzeczywista wiedza na temat modnego stylu ubierania się, to nie to samo.

Dlatego nawet jeśli Twoja przyjaciółka nie wypuści Cię z przymierzalni, dopóki nie przymierzysz tej „niesamowitej” spódnicy lub kolega zmusza Cię do kupienia tej kraciastej kamizelki i takich samych spodni. Obie te sytuacje nie oznaczają tego, że musisz zgodzić się na zakup tych rzeczy. Zawsze miej swoje zdanie i nie daj się zwieść nawet najbliższemu przyjacielowi. W końcu będziesz musiał czy musiała to nosić przez długi czas lub sprzedasz to przez jakąś apkę.
Jeśli sam lub sama nie możesz znieść wędrowania z kimś po sklepach, to czemu na zakupy zapraszasz swoja drugą połówkę? Najprawdopodobniej pójdzie z Tobą tylko dla Twojej przyjemności, a samemu będzie znudzony lub znudzona przez większość czasu, i w niczym Ci nie pomoże.

Panowie nie lubią długich spacerów po centrach handlowych, jednak kilka razy w miesiącu możecie razem wybrać się na kilka godzin do swojego ulubionego butiku, aby stworzyć oszałamiający komplet na kolejny wypad np. do restauracji. Twój partner raczej nie doradzi Ci czegoś, co wygląda szczerze źle, ponieważ zazwyczaj dla niego we wszystkim wyglądasz dobrze. Jednakże, jeżeli chodzi o codzienne ubrania, w których musisz czuć się dobrze warto jest kierować się własnym instynktem.

Najlepiej też unikać porad konsultantów, chyba że samemu zwracasz się do nich o pomoc. Chodzi o to, że nie można być do końca pewnym, że sprzedawca szczerze podziwia Twój wybór i nie ważne czy to będzie sukienka w przypadku pań, czy garnitur w przypadku panów. Ostatecznie jego celem może być tylko sprzedanie Ci ubrania. W każdym razie, kogokolwiek zabierzesz ze sobą na zakupy, wybór co kupisz, musi należeć tylko i wyłącznie do Ciebie, nie daj się więc przekonywać, i najzwyczajniej powiedz nie.