Poznaj skuteczny trening na przyrost masy mięśniowej

Opracowano już wiele skutecznych sposobów na efektywny trening, a jednym z nich jest push pull legs. Zasady nie są skomplikowane, a zaletą tej formy jest dostępność. Każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania może podjąć tego rodzaju trening push pull legs. Jakie są jego zasady? Poniżej znajdziesz odpowiedź na te i kilka innych ważnych pytań.

Trening dla każdego

Trening push, pull, legs może być podjęty przez każdego, kto chce uzyskać atrakcyjniejszy wygląd ciała. Jest to możliwe dzięki modyfikacji stopnia zaawansowania, trudności treningu. Dzięki temu jego przebieg ustalany jest indywidualnie, zgodnie z możliwościami osoby ćwiczącej.
Zasady wspomnianego treningu nie są skomplikowane. Polega on na podzieleniu ciała na jednostki treningowe ze względu na rodzaj wykonywanego podczas ruchu ćwiczeń. Pierwszy dzień treningu należy poświęcać ruchowi push, a więc ćwiczeniom w których wykonuje się ruch wyciskania. Drugi dzień treningu poświęca się na ćwiczenia pull, czyli takie, w których wykonuje się ruch przyciągania, podciągania. Trzeci dzień polega na ćwiczeniach skupionych na łydkach oraz udach. Kolejny dzień można przeznaczyć na odpoczynek i regenerację.
Ogromną zaletą tego treningu jest podział, dzięki czemu partie ćwiczone poprzedniego dnia mogą odpocząć w dniu po treningu. To sprawia, że efekty są zadowalające, a regeneracja możliwa.
Bardzo ważne jest to, aby przez trzy dni pod rząd ćwiczyć. Dopiero po wykonaniu treningów, można pozwolić sobie na jeden czy dwa dni odpoczynku.

Zalety treningu

Opisywany trening ma wiele zalet, dzięki czemu jest tak bardzo popularny. Wśród największych warto wymienić:

  1. Możliwość właściwej regeneracji mięśni,
  2. Proste zasady,
  3. Widoczne efekty,
  4. Możliwość znacznego zwiększenia siły mięśni i przyrostu masy mięśniowej.

Z racji tego, że duża ilość ćwiczeń wymaga użycia obciążenia, tego rodzaju trening warto wykonywać na siłowni. Profesjonalne maszyny ułatwią wykonanie jak najbardziej efektywnego treningu.