Zdrowa skóra? Pamiętaj o demakijażu

Makijaż dodaje uroku i kobiecości, podkreśla to co atrakcyjne a ukrywa to, czego nie chcemy pokazywać innym. Odpowiednia pielęgnacja ma znaczenie, a codzienny demakijaż jest bardzo ważnym jej elementem. Jak prawidłowo zmywać makijaż? Kilka ważnych informacji na ten temat znajdziesz poniżej.

Zmywanie makijażu – najważniejsze zasady

Każda kobieta ma swój idealny sposób na zmywanie codziennego makijażu. Warto jednak pamiętać, iż niezależnie od preferencji, jest kilka ważnych zasad:

  1. Pamiętaj o oleju – to ważny etap demakijażu, który przynosi pozytywne efekty. Demakijaż składa się z kilku faz, a aplikacja oleju jest jedną z nich. Dzięki tłuszczom możliwe jest dokładne rozpuszczenie brudu i pozbycie się zanieczyszczeń.
  2. Rób to delikatnie – skóra na twarzy jest delikatna, wymaga więc takiej samej pielęgnacji. Podczas zmywania makijażu unikaj pocierania i innych niedelikatnych ruchów. Dzięki temu Twoja skóra pozostanie w dobrej formie.
  3. Pamiętaj o kolejności – demakijaż należy rozpoczynać od usunięcia makijażu z ust oraz okolic oczu, następnie należy zająć się demakijażem pozostałych części twarzy. Demakijaż kończ zawsze płynem micelarnym, aby pozbyć się ewentualnych pozostałości po makijażu.
  4. Nawilżenie ma znaczenie – jeśli już pozbyłaś się makijażu, pamiętaj o nawilżeniu skóry. Dzięki temu zachowa ona jędrność, będzie gładka i pełna zdrowego blasku.
  5. Używaj odpowiednich kosmetyków – powinny być one dostosowane do potrzeb Twojej cery. Zwróć również uwagę na skład. Nie powinny w nim znaleźć się substancje, które mogą wysuszać, podrażniać czy uszkadzać delikatną skórę twarzy.

Jeśli niedługo osiągniesz piękny wiek – 30 lat, w Twojej kosmetyczce nie powinno zabraknąć kremów przeciwzmarszczkowych. Pierwsze zmarszczki pojawiają się już w okolicach 25 roku życia, ale są to jedynie zmarszczki mimiczne. Przed 30 warto pamiętać o tym, aby stosować kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Dzięki temu Twoja skóra będzie wyglądała dobrze jeszcze przez wiele lat. Wybieraj kosmetyki przeciwzmarszczkowe dobrej jakości, aby uzyskać najlepsze efekty pielęgnacji.